Am 16. März nahmen unsere dritten Klassen an einem Klimavortrag in unserer Schule teil. Grund dafür war, dass die Gemeinde St. Michael eine der 19 Mitgliedsgemeinden des Öko-Energielandes Südburgenland ist. Dabei erklärte Frau Stefanie Greiter von „Klimabündnis Steiermark“ mit vielen Experimenten und anschaulichen Beispielen, was selbst schon Kinder tun können, um den Klimawandel entgegen zu wirken. Im Fokus standen Themen wie „Bauen und Wohnen, Energieversorgung und Katastrophenschutz“. Beim Thema „Energieversorgung“ wurde es dann Dank Frau Bödi vom „Öko-Energieland Südburgenland“ noch etwas konkreter: Welche Gemeinden in unserem Bezirk gehören zum Öko-Energieland? Wie wird es in diesen Gemeinden sichtbar gemacht, dass sie für Klima- und Umweltschutz eintreten möchten? Welche Verpflichtungen haben diese Gemeinden? … Dabei wurden viele anregende Fragen gestellt und beantwortet!

Für eine bessere Zukunft #talents4climate

Workshop „Posljedice promjene klime“

16. marca sudjelivale su naše školarice i naši školari 3. razredov pri workshop-u o promjeni klime u našoj školi, koga je održala mag.a Steffi Greiter, zastupnica štajerskoga saveza za klimu. Na zanimljiv način i pomoću mnogih eksperimentov i jasnih primjerov objasnila je dici, što ona moru činiti, da bi se suprotstavila klimatskoj promjeni. U fokusu su bile teme kao n. p. „Klimatsko pogodno gradjenje i stanovanje“ i „Opskrba energijom i zaštita katastrofe“.  

Stručnjakinja Europskoga centra za obnovljivu energiju, DI Katalin Bödi, predstavila je „Eko-energetičnu zemlju južno Gradišće“ sa svojimi projekti i predočila dici posljedice i promjene klime u našoj regiji. 

Ova modelna regija postoji od 19 općin južnoga Gradišća, kojoj sliši i općina Sv. Mihalj kao član. Dala je zainteresiranoj mladini konkretne informacije na pitanja: Ke općine slišu „Eko-regiji“? Kako je u ovih općina vidljivo da se zalagaju za zaštitu klime i okoliša? Ke obaveznosti imaju ove općine? …  Kroz interesantne odgovore na mnoga pitanja su dica dostala opširan uvid u ovu jako važnu tematiku i se opet mnogo naučila. 

Za bolju budućnost #talents4climate